CapCut je na sociálních sítích jako doma

Marek Wiener 01 / 10 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

CapCut je na sociálních sítích jako doma

Šikovný editor pro tvorbu a úpravu videí

Tentokrát trochu odbočím a podíváme se na CapCut, editor videí na sociální sítě. Ten pochází z dílny ByteDance, tedy od firmy, za kterou stojí TikTok. Toto téma jsem zvolil zcela jednoduše, a to kvůli extrémní kvalitě, spolehlivosti a profesionalitě služby. Nejedná se totiž o žádnou doplňující appku jako je třeba Mojo, ale skutečně o komplexní nástroj pro tvorbu a úpravu videí na sociální sítě.

CapCut a jeho funkce

Práci v CapCutu vás v tomto článku sice nenaučím, ale rád vám představím přednosti, které by se vám mohly líbit.

 • Střih a úprava videa – Střih je obvyklá funkce skoro u všech editačních aplikací, ale co se týká formátu, kdy máte video na šířku a potřebujete z něj vytvořit čtverec, to už jen tak nějaký editor neumí. CapCut ale ano.
 • Efekty – Líbí se mi snadné používání efektů, například dokáže upravit úvod a konec videa do různých ztmavení, roztřesení či rozmazání. To se ale netýká pouze videa jako celku, ale i jednotlivých scén (různých pasáží).
 • Nálepky – CapCut také nabízí vložení nálepek do videa. To samozřejmě známe i z jiných nástrojů, tady ale na dané nálepky můžete využít efekty, což značně vylepšuje celkový dojem.
 • Overlay – Zajímavou vychytávkou je i překrytí vrstvy. Nabízí se mnoho různých použití a výsledný efekt je pak na velmi profesionální úrovni.
 • Zvuky – Opět se budu opakovat, že se zvuky umí pracovat mnoho podobných aplikací, ale v CapCutu máte možnost pracovat s mnoha zvuky v jedné stopě, což opět pozvedává finální video na vyšší level.

Mějte však na paměti, že CapCut je pořád jen mobilní aplikace, takže samozřejmě nečekejte, že v něm vytvoříte celovečerní film. Nicméně pro práci s videy na sociální sítě budete hledat konkurenci jen těžko. Aktuálně je víceméně zdarma, ale už se objevila i verze PRO, která některé běžně dostupné funkce brzy zpoplatní.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: CapCut je na sociálních sítích jako doma

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Vzhůru na TikTok reklamy!

  Vzhůru na TikTok reklamy!

  Nastavení je hračka, podobá se Facebooku

  ZOBRAZIT
 • Ulovte lajky na TikToku

  Ulovte lajky na TikToku

  Obsah ovlivňuje pár důležitých faktorů

  ZOBRAZIT
 • Jak na TikTok?

  Jak na TikTok?

  Sociální síť ve vývinu

  ZOBRAZIT