Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

ASO zlepší vaše pozice v Google Play a Appstore…
  0

ASO zlepší vaše pozice v Google Play a Appstore…

…aneb SEO pro mobilní aplikace

ASO. Nová oblast, se kterou jsem se během posledních měsíců začal seznamovat a vypadá to na přínosný vztah. A o co přesně jde? Výraz SEO dnes již každému majiteli webových stránek jistě něco řekne a asi ho napadne, že má co dočinění s pozicemi ve vyhledávačích. Teď ale odběhnu od webu k mobilním aplikacím a představím vám tento pojem.

ASO je souhrn věci a úkonů, které se (stejně jako u SEO) provádí kvůli zlepšování pozic ve vyhledávačích mobilních aplikací. Budu tedy mluvit přímo o Google Play a Appstore.

Jak zlepšit pozice mobilní aplikace v Google play či Appstore?

Začněte se zajímat o ASO nebo se obraťte přímo na mě. Poradím vám, jak s ASO začít, jak se s aplikací dostat do popředí a také jak získat v krátkém časovém horizontu co možná nejvíce stažení.

ASO je samozřejmě stejně tak tajuplné jako magická zkratka SEO. Jednoduše řečeno – neexistuje žádný manuál, která vám přesně řekne, jak zvýšit pozice a zařídit lepší umístění mobilní aplikace v online distribučních službách. Každopádně ale budete řešit nadpisy, popisy, správné grafické a video podklady, ale také hodnocení a v neposlední řadě omezení odinstalace aplikace.

Ačkoliv si s ASO „hraju“ poměrně krátce, i tak jsem načerpal hodně zkušeností, o které se s vámi rád podělím :-)

Vložit názor k článku: ASO zlepší vaše pozice v Google Play a Appstore…

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).