Automatická pravidla v Google Ads

Marek Wiener 17 / 08 / 2018

Hodnocení: 0 ×

Automatická pravidla v Google Ads

Ulehčí vám správu kampaní

Každý PPC specialista se snaží zorganizovat svoji práci tak, aby při řízení kampaní věnoval prioritně svůj čas důležitým oblastem. A pro optimalizaci práce dobře slouží funkce automatická pravidla Google Ads (existují ale však i další nástroje jako je Sklik apod.).

Jak používat automatická pravidla?

 • Řízení PNO (podíl nákladů na obratu) – můžete si nadefinovat takové pravidlo, které detekuje maximální povolenou hranici PNO. Následně se začnou na pozadí provádět úkony, aby PNO pokleslo, např. se v problémové kampani s vysokým PNO sníží cena za klik.
 • Automatické vypnutí kampaně – zajímavé využití zejména ve vánočním období. Rád tuto funkci používám, protože by bylo přeci jen smutné si na Štědrý den sednout ke kampaním.
 • Zvýšit cenu CPC – nastavte si, pokud nějaké konkrétní dealy vykážou více konverzí, automaticky se jim navýší rozpočty nebo cena za klik.

Nejvíce ale oceňuji pravidlo, které lze aplikovat v situaci, kde máte problém s „podivně“ velkou útratou. Může se stát, že se účet dlouhodobě chová naprosto v pořádku a pak z ničeho nic výdaje vystřelí. V takovém případě si nastavte, že se kampaň nebo daná sestava automaticky zastaví, a nenadělá tak ještě více škody.

Automatická pravidla mohou být skvělým pomocníkem pro správu PPC kampaní. Reálně si vytvořte takovou kombinaci pravidel, abyste třeba během vaší dovolené nemuseli do ničeho zasahovat. A to se vyplatí, nemyslíte?

Blog o online marketingu

Digi školení

Vážení zájemci, celodenní školení Shoptet a Online marketing aktuálně probíhají online formou (spojení přes Meet nebo Skype). V případě zájmu napište termín, který by vám vyhovoval.

Více informací

Vložte názor k článku: Automatická pravidla v Google Ads

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Google AdWords certifikát je můj

  Google AdWords certifikát je můj

  Náročné testy za to stály

  ZOBRAZIT
 • Jsem Google Partner!

  Jsem Google Partner!

  Získal jsem důležitý certifikát pro PPC specialisty

  ZOBRAZIT
 • Google AdWords nově jako Google Ads

  Google AdWords nově jako Google Ads

  Nový kabát, více funkcí

  ZOBRAZIT