Dashboardy v Looker Studio

Marek Wiener 10 / 02 / 2024

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Dashboardy v Looker Studio

Významná pomoc při reportování klientům

Znáte Looker Studio? Pokud ne, nevadí, rád vám jej představím. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o online marketingový nástroj z dílny Google, který se zabývá analytikou a zpracováním dat. Řadí se mezi aplikace typu Power BI, o kterém jsem již na blogu psal zde. Na rozdíl od něj však nepatří mezi tzv. business intelligence (BI) nástroje, které nabízí historické, současné a prediktivní zobrazení dat. V rozhraní Looker Studio jste schopni řešit jen analýzu a vyhodnocování dat.

Jak funguje Looker Studio?

Jednoduše si vytvoříte dashboard, na který napojíte zdroj dat, tzv. konektor. Pomocí nachystaných konektorů jako je Google Analytics, Google Search Console, Sklik či Google Ads tak můžete snadno do dashboardu natáhnout data a dále s nimi pracovat. Pak to je obdobná práce jako v tabulkovém editoru – lze vytvářet různé grafy, tabulky či srovnání. Looker Studio má tu výhodu, že v něm můžete představit klientům jen ty nejdůležitější informace a oni nemusí ovládat například Google Analytics. Jen překlikávají mezi jednotlivými dashborady.

Prvotní nastavení

Pokud chcete do jednoho dashboardu sjednotit více marketingových kanálů, obraťte se raději na odborníka. Samotné Looker Studio je sice jednoduchý nástroj, ale při komplikovanějším zadání si připravte více času na nastavení. Propojení mezi různými kanály musíte totiž v některých případech provést za pomocí speciálních programátorských prvků, Google sheetů apod.

Reporty z Looker Studio jsem v rámci své práce pro klienty řešil teprve nedávno. I proto považuji své zkušenosti za mírně pokročilé. Zvládnu ale reportovat data z Google Analytics, Search Console, Google Ads, Skliku, Zboží.cz, Heureky a Facebooku a rozhodně mám v plánu svoje znalosti a zkušenosti prohlubovat a rád se o ně s vámi zase časem podělím.

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Dashboardy v Looker Studio

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Moje zkušenosti s Favi.cz

  Moje zkušenosti s Favi.cz

  Aneb pár much k vychytání jsem našel

  ZOBRAZIT
 • Chatboti na scéně

  Chatboti na scéně

  Robot místo zákaznické podpory?

  ZOBRAZIT
 • Snadné plánování pomocí Calendly

  Snadné plánování pomocí Calendly

  Organizujte svůj kalendář online

  ZOBRAZIT