Recenze na e-shopové řešení Webczech

Marek Wiener 27 / 03 / 2020

Hodnocení: 2 ×

Recenze na e-shopové řešení Webczech

Poctivý průměr, který neurazí

Abych jen nekroužil kolem aktuálního tématu COVID-19, mám tu pro rozptýlení recenzi na Webczech, další z nabídky e-shopových systémů. Ty testuji velmi rád a dělám to v podstatě neplánovaně, protože s každým novým zákazníkem mám příležitost otestovat si také něco nového, ať už jde o nějaký zajímavý nástroj nebo e-shopové řešení, jiné než známý Shoptet, Opencart nebo Prestashop.
 
Jakožto Shoptet partner logicky preferuji e-shopy od Shoptetu, protože jsou spolehlivé, mám je nejvíc zažité a zkrátka jsem na ně za ta léta zvyklý, ale je třeba občas rozšířit si obzory a podívat se dál za shoptetí horizont. Nedávno jsem třeba testoval správu e-shopu od Rocketoo, který mě vůbec nenadchl, ale o něm to dneska nebude. Podíváme se se na zoubek řešení Webczech.

Hlavně, že to šlape

E-shopy od Webczechu, se kterými jsem měl tu čest, mi přijdou na první pohled hodně šablonovité. Celkové pojetí systému je dost „krabicové“, takže některé uživatele nemusí vizuálně zaujmout. Co se týká administrace, ta má old schoolový nádech devadesátých let či začátku milénia. Přestože jsem ale začal s negativy, musím říct, že práce s Webczechem jde dobře. 
Administrace umí vše, co má v popisu práce, a to považuji za nejdůležitější. Z hlediska marketingu tak můžete v klidu párovat produkty pro zbožové srovnávače nebo upravovat popisky pro vyhledávače. Nastavování jednotlivých reklamních služeb je taky jednoduché, jen občas je problém něco v administraci najít, nicméně to zřejmě souvisí s tím, že nejsem na její uspořádání zvyklý.
 
A co podpora?
Se supportem jsem byl velmi spokojen, ačkoli jsem zákaznickou linku kontaktoval pouze jednou, a to kvůli nastavení měření pro Google Ads, protože systém bohužel nepokrývá vše potřebné jako jeho velcí bratři Shoptet nebo Eshop-rychle.cz. Přestože šlo o placenou úpravu (což je u takového řešení standardem), byla realizována za přijatelnou cenu.
 
Závěrem nezbývá než dodat, že preferuji systém, který je spolehlivý a zároveň mě i designově osloví. U Webczechu je testovaná verze administrace (4.501) vzhledově bohužel dost zastaralá, zato spolehlivost a funkčnost modulů je v naprostém pořádku.  Finální hodnocení tedy vidím za tři.

Blog o online marketingu

Audit PPC účtu zdarma

Využijte možnost zkontrolovat vaše nastavení PPC kampaní. Rád vám provedu audit a zdarma.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Recenze na e-shopové řešení Webczech

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Petr Kramář 12.04.2021 21:07

Jsem na tom podobně jako výše zmíněné recenze. Administrace jsem se nejprve vyděsil. Po chvilce mi však přišla strašně fajn (pořád tomu nerozumím). Výběr šablon je slabý a většina jich je řekl bych horších než krabicových. Naopak ta nejnovější je však bomba a nenašel jsem nic podobného na žádném jiném řešení, které jsem vyzkoušel. Souhlasím zcela, že technická podpora nemá obdoby a je fantastická. Já se pro ně nakonec rozhodl a zatím jsem nenašel jediný důvod tohoto rozhodnutí litovat

Tomáš Janderka 20.11.2020 21:35

Souhlas administrace je těžce old school. Paradoxně však intuitivní a možná i funkčnější než některé "hezké" administrace. Grafika je fajn prý tam mají novou šablonu takže možná proto. Chybí mi průvodce prvotním nastavením co má shoptet. Zato mobilní aplikace a všechny moduly za pětikilo měsíčně mile překvapili. Jinak technická podpora je bomba. Aktuálně se rozhoduji mezi webczech a shoptetem

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Kdy se pustit do kategorizačního feedu?

  Kdy se pustit do kategorizačního feedu?

  Vyzkoušejte nástroj pro efektivní online marketing

  ZOBRAZIT
 • Letní tip na dlouhodobou reklamní strategii

  Letní tip na dlouhodobou reklamní strategii

  Vyzkoušejte přesuny finančních zdrojů

  ZOBRAZIT
 • Rozšířená realita na vzestupu

  Rozšířená realita na vzestupu

  Digitální technologie v marketingu mají své místo

  ZOBRAZIT