Těžký rok 2020: pokles tržeb a důležitost online marketingu

Marek Wiener 27 / 12 / 2020

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Těžký rok 2020: pokles tržeb a důležitost online marketingu

Hezky pravou nohou do roku s jedničkou na konci

Jak už jsem psal v předchozím článku na téma vánočním pozdravení, letošní rok se bohužel nesl ve znamení nemoci Covid-19, tudíž se online marketing stal pro mnohé firmy velmi důležitou součástí jejich životů. A některé společnosti také tvrdě zjistily, že podcenily klíčovou oblast své firemní strategie.
 
Od února na mě padla lavina, takže jsem se musel svým způsobem vypořádat s každým klientem, protože co klient, to jiné preference a řešení dané situace. Nakonec se první vlna zvládla, ale jak všichni víme, nebylo to bez negativních následků. Podle mých propočtů z článku o výkonu PPC účtů došlo k poklesu o 36 %. Během tohoto roku jsem přišel o klienty, kteří zkrachovali, ale také o značnou část spoluprací, protože se firmy zalekly a začaly investovat do marketingu menší peníze.

Jak to dopadlo?

Ve finále jsem však méně práce neměl. Naopak jsme s kolegy rozvinuli mnoho zajímavých spoluprací s většími klienty, např. e-shopem s autodíly, prodejcem klimatizací, nábytkářským  e-shopem nebo prodejcem voňavých firemních dárečků. Moje aktivity jsou nyní velmi pestré a znalosti se rozšířily nejen co do velikosti klientů, ale i do segmentu B2B marketingu.
 
Nemohu však opomenout ani moje Digi školení, které jsem asi dva roky zpátky rozdělil na celodenní školení, online kurzy a individuální setkání. A právě online kurzy byly letos skutečně žádané. I když jsem si dříve o takových školeních na dálku říkal, že půjde jen o takový doplněk a neočekával nějaký velký zájem, doba onlinu přála, a moje školení se tak stala velmi oblíbenými a žádanými. 

A jak to vidím napřesrok?

Rok 2021 vnímám jako rok určité stabilizace, protože pro mnohé z nás byl letošek určitou zkouškou odvahy a zároveň i poučením. Pevně věřím, že nový rok bude klidnější a zároveň bude pokračovat trend uvědomění, že online marketing by měl být pro každou firmu na předních příčkách zájmu.
 
Přeji vám šťastný nový rok plný úspěchů, zdraví a pohody!

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Těžký rok 2020: pokles tržeb a důležitost online marketingu

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Co víme o PPC auditech (zdarma)

  Co víme o PPC auditech (zdarma)

  Výhodná služba, nebo ztracené know-how?

  ZOBRAZIT
 • Behavio Labs nabízí zajímavá data i průzkumy

  Behavio Labs nabízí zajímavá data i průzkumy

  Připravte si ale peněženku

  ZOBRAZIT
 • Víte, jak reagovat na recenze?

  Víte, jak reagovat na recenze?

  Všechny si rozhodně zaslouží odpověď

  ZOBRAZIT