Znáte Google Ads experimenty?

Marek Wiener 20 / 06 / 2024

Hodnocení: 0 ×

Znáte Google Ads experimenty?

Posuňte svoje kampaně na vyšší úroveň

Experimenty v Google Ads jsem si poměrně oblíbil, i když jsem je v minulosti využíval jen zřídka, nyní je zapojuji pravidelněji a rád vám o tom povím víc. Dovolují totiž testovat kampaně podobně, jak to známe u Facebooku v rámci A/B testování. Principem je tedy spustit v jednu chvíli dvě kampaně, které budou cílit rovnoměrně na publikum během dne, přičemž se sleduje jedna či více metrik pro vyhodnocení.

Proč se netajím využíváním experimentů?

Postupem AI technologie v reklamě je z mého pohledu nutné opouštět strategie manuálních cen CPC. I když tyto řádky píšu s nelibostí, domnívám se, že v tuto chvíli bohužel není jiná cesta. Konkurovat AI, strojovému učení a automatickým strategiím Google prostřednictvím manuálních zásahů v oborech, které jsem tak doposud ponechával, začíná být z pohledu udržitelnosti problematické.

Faktem je i určitá zralost opouštět manuální nastavení cen CPC. Skutečně jsem si vyzkoušel na několika experimentech, že se v některých případech, a to i u menších účtů, začínají vyplácet automatické strategie založené na strojovém učení či technologii AI.

Co dalšího v rámci experimentů testuji?

Určitě je to práce s typem shody klíčových slov, notabene opět v souvislosti s implementací AI ze strany Googlu. Ten totiž nyní začlenil volnou shodu ve spolupráci s automatickou nabídkou cen do popředí, takže experimentuji tam, kde to dává smysl.

Experimenty se nově objevují také v rámci Google doporučení, což je podle mě velmi dobře. Ty se uživatelům doporučují, ale rozhodně není nutné každý návrh odkliknout. Přistupujte ke všemu s velkou opatrností, protože pokud si nejste jistí nastavením nebo se celkově neorientujete v celém účtu, nemusí vám takové pokusy dopadnout dobře.

Experimentování v Google Ads je určitě zajímavou možností, jak posunout vaše kampaně zase o úroveň výše, tak vzhůru do toho. Budu se těšit na vaši zpětnou vazbu.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Znáte Google Ads experimenty?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Žhavá novinka z Google Ads: Performance Max

  Žhavá novinka z Google Ads: Performance Max

  Vyzkoušejte chytré kampaně optimalizované systémem

  ZOBRAZIT
 • Google Ads certifikát je můj

  Google Ads certifikát je můj

  Náročné testy za to stály

  ZOBRAZIT
 • Automatická pravidla v Google Ads

  Automatická pravidla v Google Ads

  Ulehčí vám správu kampaní

  ZOBRAZIT