Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Google Nákupy pro podporu Google Adwords
  3

Google Nákupy pro podporu Google Adwords

XML feed pro Google Nákupy

Využíváte Google AdWords? Pokud ano, tento článek je určený právě pro vás. Rád bych vám ukázal, jak je možné zdokonalit vaše reklamy na Google. Doplňkem jsou Google Nákupy, které jsou vhodné zejména pro váš e-shop.

Náhled vyhledávání Google s výrazněnými výsledky Google Nákupy:

Náhled vyhledávání Google s výrazněnými výsledky Google Nákupy

 

Jak Google nákupy využít v Google Adwords?

Služby Google jsou dokonale propojeny. Proto není divu, že ve výsledcích vyhledávání se zobrazují i nabídky ze sekce Google nákupy. Ty se zobrazují na předních pozicích nahoře, a proto jsou pro nás tak významné. Konkurence je zde navíc mnohem menší než v klasickém zobrazení reklamy AdWords.

Jak dostat své produkty do své kampaně?

Abyste se ve výsledcích vyhledávání Google zobrazili, potřebujete svoji kampaň podpořit v Google AdWords. Znamená to tedy, že pro Google nákupy potřebujete vytvořit speciální kampaň. Před vytvořením kampaně ovšem potřebujete mít k dispozici XML feed pro Google Nákupy a zaregistrovaný váš e-shop v Google Nákupech. XML feed může mít různé formáty. Nejčastěji jsem se setkal s formátem XML.

Náhled validního XML feedu:

Náhled validního XML feedu

Pro aktuální nastavení feedu vás nyní raději přeorientuji na web Google Nákupy Nápověda, kde najdete aktuální nastavení a povinné atributy. Mezi povinné parametry patří klasické atributy, jako jsou název, popis, cena, identifikátor produktu nebo cesta k náhledu obrázku a k danému produktu. 

Jakmile budete mít schválený XML feed pro Google nákupy můžete vytvořit kampaň v AdWords. Pomocí této kampaně se následně zvýhodníte ve výsledcích vyhledávání. Samozřejmě počítejte jen s produkty, které držíte skladem, protože Google ostatní zboží nezobrazí.

K tomuto článku přidávám soubory ke stažení:

Stáhnout XML vzorová šablona Google Nákupy XML feedu (vloženo 09/2014)

Vložit názor k článku: Google Nákupy pro podporu Google Adwords

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).