Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Letošní novinky ze světa onlinu jedou!
  0

Letošní novinky ze světa onlinu jedou!

Přináší praktické a pohodlné vychytávky

Nedalo mi to a musel jsem pro vás sepsat několik novinek, se kterými se každý online specialista tento rok potkal. A jelikož se jedná o zajímavá zlepšení, je více než užitečné některá z nich zmínit.

Konec ppcHITu od Seznam.cz

Jak už to tak bývá, i některé dobré projekty někdy skončí. Jedním z takových nástrojů je i ppcHIT, který jsem vnímal jako velmi šikovného pomocníka při tvorbě a správě PPC kampaní. Nezoufejte však, můžete zkusit náhradu v podobě aplikace PPC Bee. Brzo vám tento nástroj na blogu určitě také představím.

Nové elementy ve Zboží.cz

Zboží.cz nově od léta uvede cenu za dopravu a vyzvednutí v sítích výdejních míst. Jednoduše řečeno, tento zbožový vyhledávač se více přibližuje Heurece a zákazníkovi tak napoví, kolik zaplatí za dopravné nebo vyzvednutí v odběrném místě.

Google Analytics a metodika sbírání dat

Se spuštěním GDPR od letošního 25. května zavádí Google Analytics funkci, kterou byste měli nastavit, nebo přijdete o vzácná data – může dojít zkreslení u dat starších jak 26 měsíců. Více informací najdete zde: https://support.google.com/analytics/answer/7667196

Nové rozhraní Skliku

Sklik dostane nový kabát. Některé vizuální novinky jsou již viditelné v ostré části reklamního systému. Ve finále budete mít k dispozici nový vzhled a příjemnější prostředí pro zakládání nových inzerátů či importů bannerů.

Designové novinky na Heurece

Od nového roku na svém vizuálu pracuje i Heureka. A musím říct, že se konečně po několika letech posouvá jejich design dopředu. Na homepage jsou nově uspořádané kategorie, větší úpravou však prošly konkrétní profily e-shopů a také klientská zóna.

Gmail

V neposlední řadě musím zmínit i novinky a změny v mém oblíbeném e-mailovém klientovi. Gmail představil novou podobu, která má veškeré vychytávky z Google Inboxu. Ve schránce navíc nyní odložíte zprávu na určitou pozdější hodinu či datum, jednoduše se propojíte s Google kalendářem, poznámkami nebo úkoly. Máte tak komplexní nástroj pro vaši práci.

 

Z letošních novinek jsem celkově nadšený! Jsem rád, že se něco děje a že se firmy řídí pravidlem „neusnout na vařínech“ :)

Vložit názor k článku: Letošní novinky ze světa onlinu jedou!

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).