Dashboardy v Google Data Studio

Marek Wiener 26 / 10 / 2018

Hodnocení: 0 ×

Dashboardy v Google Data Studio

Významná pomoc při reportování klientům

Znáte Google Data Studio? Pokud ne, nevadí, rád vám jej představím. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o online marketingový nástroj z dílny Google, který se zabývá analytikou a zpracováním dat. Řadí se mezi aplikace typu Power BI, o kterém jsem již na blogu psal zde. Na rozdíl od něj však nepatří mezi tzv. business intelligence (BI) nástroje, které nabízí historické, současné a prediktivní zobrazení dat. V rozhraní Google Data Studio jste schopni řešit jen analýzu a vyhodnocování dat.

Jak funguje Google Data Studio?

Jednoduše si vytvoříte dashboard, na který napojíte zdroj dat, tzv. konektor. Pomocí nachystaných konektorů jako je Google Analytics, Google Search Console, Sklik či Google Ads tak můžete snadno do dashboardu natáhnout data a dále s nimi pracovat. Pak to je obdobná práce jako v tabulkovém editoru – lze vytvářet různé grafy, tabulky či srovnání. Google Data Studio má tu výhodu, že v něm můžete představit klientům jen ty nejdůležitější informace a oni nemusí ovládat například Google Analytics. Jen překlikávají mezi jednotlivými dashborady.

Prvotní nastavení

Pokud chcete do jednoho dashboardu sjednotit více marketingových kanálů, obraťte se raději na odborníka. Samotné Google Data Studio je sice jednoduchý nástroj, ale při komplikovanějším zadání si připravte více času na nastavení. Propojení mezi různými kanály musíte totiž v některých případech provést za pomocí speciálních programátorských prvků, Google sheetů apod.

Reporty z Google Data Studio jsem v rámci své práce pro klienty řešil teprve nedávno. I proto považuji své zkušenosti za mírně pokročilé. Zvládnu ale reportovat data z Google Analytics, Search Console, Google Ads, Skliku, Zboží.cz, Heureky a Facebooku a rozhodně mám v plánu svoje znalosti a zkušenosti prohlubovat a rád se o ně s vámi zase časem podělím.

Blog o online marketingu

Google Analytics 4


Tápete s nastavením Google Analytics 4? Nechte si službu implementovat profesionálně.

Pomoc s nasazením

Vložte názor k článku: Dashboardy v Google Data Studio

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Jak na zkrácení URL adresy

  Jak na zkrácení URL adresy

  Bitly - dokonalý zkracovač URL adres.

  ZOBRAZIT
 • Reklamní bannery v HTML5

  Reklamní bannery v HTML5

  Tvorba bannerů v HTML5

  ZOBRAZIT
 • XML feed pomocí Mergado

  XML feed pomocí Mergado

  Mergado - navyšování tržby e-shopu při rozumných nákladech.

  ZOBRAZIT