Pojďte se seznámit s video formáty!

Marek Wiener 30 / 06 / 2021

Hodnocení: 0 ×

Pojďte se seznámit s video formáty!

Letní škola reklamy je tady

Už v článku o letních marketingových tipech jsem psal, že videa jsou trendy. A právě s nadcházejícími letními měsíci jsem se rozhodl, že pro vás připravím několik textů na téma video kampaní. Tyto články sledujte v nové kategorii Letní škola reklamy.
 
První článek jsem nachystal na téma videí a jejich formátů. Těch je totiž hromada a je potřeba se v nich dobře zorientovat. A s jakými formáty se v rámci Youtube můžete setkat?

Formáty video reklamy

 • Přeskočitelné reklamy in-stream – Zobrazují se před videy, během nich nebo po nich, po pěti vteřinách je lze přeskočit.
 • Nepřeskočitelné reklamy in-stream – Zobrazují se stejně jako ty přeskočitelné (před videem, během něj či po něm), ale s tím rozdílem, že je nelze přeskočit. Používají se tam, kde je důležité zhlédnutí celého obsahu.
 • Reklamy video Discovery – Objevují se zejména na home page YouTube a vedle souvisejících videí. Jedná se o formát reklamy, který lze snadno najít a přehrát.
 • Mikrospoty – Tento video formát cílí na velké publikum, které chcete zaujmout. Hodí se také, když potřebujete, aby si komunikované téma diváci dobře zapamatovali.
 • Reklamy out-stream – Jsou učeny pouze pro mobilní zařízení a zobrazují na webech partnerů, zpravidla s defaultně vypnutým zvukem. Typicky se jedná o reklamu vyobrazenou v článku na webu, který pročítáte. Obecně se dá říct, že jsou tyto formáty výhodnější než ostatní zmíněné.
 • Reklamy masthead – Používají se, když chcete oslovit rozsáhlé publikum během krátké doby, například při uvádění nové služby na trh. Masthead se přehrává bez zvuku na home page YouTube. Jak takové video vypadá, se můžete podívat například tady. Tento formát ale nezaložíte přímo v Google Ads, musíte si předem zarezervovat kampaň prostřednictvím prodejců Google.

V dalším článku vám přiblížím, kdy používat dané formáty. Nejde jen o princip porozumění, zda reklamu (ne)přeskočit, jestli je krátká, dlouhá či beze zvuku. Každý z formátů se totiž používá v různých situacích v závislosti na vašich cílech. Ať už jde o  prodej, hledání potenciálních zákazníků, zvedání návštěvnosti webu, zvažování nákupu nebo čistě jen o zvyšování povědomí o značce.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Pojďte se seznámit s video formáty!

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Druhy kampaní a jejich měření

  Druhy kampaní a jejich měření

  Další prvek vaší marketingové strategie

  ZOBRAZIT
 • Využití demografických údajů v reklamě

  Využití demografických údajů v reklamě

  Víc informací o publiku, víc konverzí

  ZOBRAZIT
 • Tvorba videoreklamy pomocí strategie ABCD

  Tvorba videoreklamy pomocí strategie ABCD

  Mějte ale k ruce zkušené kreativce

  ZOBRAZIT