Nezapomeňte, vánoční sezóna se blíží

Marek Wiener 04 / 10 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Nezapomeňte, vánoční sezóna se blíží

Důležité novinky i osvědčená klasika

Nebojte se, i letos jsem pro vás nachystal pár marketingových tipů pro letošní vánoční sezónu. Podobných článků jsem už pár napsal, a proto se na ně klidně podívejte a nechte se inspirovat:


Pozor na nové marketplaces 

Každopádně moje letošní tipy se obrací hlavně k aktuálním trendům. O nových internetových tržištích Allegro a Kaufland.cz jsem se na blogu již také rozepsal. V souvislosti s vánoční sezónou si pohlídejte pozice zejména v kampaních Google Nákupy, respektive přes statistiky aukcí sledujte, jak jste na tom v porovnání s těmito hráči. Moje zkušenosti totiž potvrzují, že menší specializované e-shopy hodně ztrácí kvůli marketingové politice těchto bohatých nováčků, kteří nešetří výdaji do reklamy.

Benefity a přínosy

Doporučuji opět zrevidovat výhody, proč nakoupit právě u vás. U nákupů na velkých internetových tržištích je často problém, že prodejce je často v zahraničí, takže se nedá spolehnout na klasickou dvouletou záruční lhůtu. Dokonce i vyřízení reklamace může být poměrně problém. Sama se o tom přesvědčila moje manželka minulý rok, když nám nedodali včas dárek určený pod stromeček. Nejen z těchto důvodů je důležité zdůrazňovat, že jste český prodejce.

Zaměřte se na podstatu 

Jak u hmotných produktů, tak u zboží určeného pro zdraví a životní styl, se zaměřte na jeho kvalitu. Mějte zkrátka produktový obal i popisky na e-shopu tak vyladěné, aby si jej potenciální zákazník zakoupil přímo u vás a nešel například výrobek prohlédnout do konkurenční kamenné prodejny.

Závěrem jenom dodám, že po stránce jednotlivých kanálů, jakými jsou Google Ads, Sklik či Facebook, určitě proveďte komplexní audit a vyhodnoťte, jestli vše běží správně. Před Vánoci se to rozhodně vyplatí! Neváhejte se na mě obrátit, rád vám s takovými aktivitami pomohu.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Nezapomeňte, vánoční sezóna se blíží

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Analýza české e-commerce v roce 2023

  Analýza české e-commerce v roce 2023

  Heureka se podívala na zoubek našemu online trhu

  ZOBRAZIT
 • Co jsem se dělal na PPC MeetUpu od Shoptetu?

  Co jsem se dělal na PPC MeetUpu od Shoptetu?

  Nasával zajímavosti přímo ze zdroje

  ZOBRAZIT
 • Automatické přeceňování produktů v reálném čase

  Automatické přeceňování produktů v reálném čase

  Usnadněte si fungování svého e-shopu

  ZOBRAZIT