Co víme o PPC auditech (zdarma)

Marek Wiener 11 / 11 / 2022

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Co víme o PPC auditech (zdarma)

Výhodná služba, nebo ztracené know-how?

Audity PPC účtů jsou pro mě vždy zajímavým úkolem. Zejména vidět se z druhého pohledu, kdy někdo cizí, nejčastěji agentura, detailně zkontroluje moji práci. Takovou situaci já osobně vítám, protože mám zpětnou vazbu na svou práci a zároveň se můžu přiučit novým věcem.

Celkově jsem však trochu skeptický, protože mám pocit, že cílem každého takového lustrování je najít nějaké chyby. Pokud se však seznámíte s pravidelně spravovaným a opečovávaným účtem, je velmi těžké najít něco špatného. 

Velké odhalení

Výhodou těchto auditů je fakt, že daná agentura předává určitým způsobem svoje know-how, což mi ve výsledku usnadňuje práci, a zároveň odkrývá karty, jak spravují účty větší marketingové společnosti. Proto postupuji v těchto situacích stejně –  za každou cenu se chci k vypracovanému auditu dostat a zjistit onen druhý pohled na účet, který mám na starosti. Zároveň sám tvorbu auditů zdarma postupně upozaďuji, protože jsem si uvědomil, že není mým cílem někomu zdarma poskytnout svoje postupy a zkušenosti. 

Zadarmo ani kuře nehrabe?

Obecně se tedy snažím, aby byly audity zpoplatněny. Stále sice poskytuji bezplatně jednoduchý audit, ale spíš dávám přednost vypracování kompletního auditu účtů, který už něco stojí. Cílem není, aby mi zákazník zaplatil, ale chci omezit předávání informací dál a ušetřit čas, aby nedocházelo k tomu, že si někdo u mě zpracuje audit a nic nového z toho nevznikne.

Při zahajování spolupráce samozřejmě zůstává, že audit vlastně vypracuji zdarma, ale je velmi jednoduchý a budoucího klienta spíše seznámím se základními informacemi než poskytnutím detailů. V této situaci bohužel dostávám často pocit, že „to něco zdarma“ mívá nádech lacinosti či nízké kvality, a těchto emocí bych se rád rozhodně zbavil. 

Závěrem těchto hlubších myšlenek ještě zmíním jednu zajímavost. Říkám si, jak je divné, že mnoho mých kolegů používá metodu „požádejte o audit zdarma“, ale už vlastně nikdo neříká, kolik tato služba stojí. Dle mého názoru by měl zákazník jasně vědět, jakou hodnotu reálně má, v praxi však ale původní cenu nikdo neuvádí.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Co víme o PPC auditech (zdarma)

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Jak se připravit na letošní vánoční sezónu?

  Jak se připravit na letošní vánoční sezónu?

  Zaměřte se na PPCčka, kreativu a TikTok

  ZOBRAZIT
 • Letní tip na dlouhodobou reklamní strategii

  Letní tip na dlouhodobou reklamní strategii

  Vyzkoušejte přesuny finančních zdrojů

  ZOBRAZIT
 • Ergonomie práce u počítače

  Ergonomie práce u počítače

  ... aneb správné postavení počítače na pracovním stole, ergonomická podložka pod myš atd.

  ZOBRAZIT