Přehled výsledku vyhledávání (34) na spojení:

"xml"

 • Zjednodušte si práci a zautomatizujte svůj e-shop

  Od logistiky až po marketing

  V současné době už není pochyb o tom, že automatizace e-shopů je základ. Pokud denně řešíte přes desítky objednávek, je rozhodně na místě se o tuto oblast zajímat. V tomto článku vám proto názorně přiblížím možná řešení, a to nejen pro oblast logistiky.

 • Nejčastější otázky k Heureka biddingu

  Pojďme trochu zabrousit do analytiky

  Rád bych navázal na téma týkající zbožového srovnávače Heureka. Už v článku Jak se řadí nabídky ve zbožových srovnávačích Heureka a Zboží.cz jsem se vyjádřil k častým otázkám řazení produktů v kategoriích či na produktové kartě a ovlivňování pozic. Nyní bych se rád podíval na oblast analytiky.

 • Podzimní novinky ze světa online marketingu

  Google, Facebook i další nástroje mají co nabídnout

  Čas se nám posunul o hodinu, dny se zkrátily a mě napadlo sepsat pro vás několik zajímavých novinek z online marketingu. Vybral jsem několik klíčových, které se mi nejvíce zamlouvají a které mám v plánu brzy vyzkoušet.

 • Jak se řadí nabídky ve zbožových srovnávačích Heureka a Zboží.cz

  Pozor, pozice ovlivňuje mnoho faktorů

  Při mých pracovních aktivitách se zbožovými srovnávači často čelím dotazům, jak se produkty v Heurece či Zboží.cz řadí a co ovlivňuje jejich pozice. Ačkoliv otázka zní velmi jednoduše, odpověď na ní je dost složitá. Nejenže jsou oba srovnávače naprosto odlišné, velmi záleží, jakou situaci řešíte a kde se váš produkt nachází.

 • Jak jsem získal zkušenosti s Biano

  Další funkční agregátor produktů e-shopů

  Biano, podobně jako Favi nebo Glami, patří mezi specializované vyhledávače, které zahrnují nabídku několika tisíc obchodů. Oproti čisté nábytkovému Favi nebo módnímu Glami zde najdete převážně designové produkty z oblasti nábytku, interiéru a dekorací. Mezi nejvýznamnější inzerenty na Bianu patří Bonami, 4home, Okay nebo Sconto.

 • Víte, jak správně nastavit Shoptet?

  Úspěšný e-shop na pár kliků je už minulost

  O tom, že správné nastavení e-shopu od Shoptetu je jeden ze základních pilířů pro úspěšný e-commerce projekt, nemám pochyb. V tomto názoru mě usvědčuje i poptávka z posledních týdnů, kdy se na mě stále více obracejí začínající e-shopaři nebo klienti přecházející právě na Shoptet, abych jim zkontroloval nastavení jejich internetového obchodu. Mám z toho radost, protože to potvrzuje fakt, že doba, kdy si každý myslel, že si založí výkonný e-shop na pár kliknutí, je zřejmě již pryč. A s čím tedy klientům nejčastěji pomáhám?

 • Jarní novinky z online marketingu

  Nasajte čerstvé informace a inspiraci

  Čas běží tryskem. Vánoce jsou ty tam a ne příliš silná zima urychlila vyhlížení jara, proto jsem se rozhodl sepsat pár aktualit z oblasti online marketingu.

 • Kdy se pustit do kategorizačního feedu?

  Vyzkoušejte nástroj pro efektivní online marketing

  O XML feedech jsem tady na blogu už psal v několika článcích. Nejčastěji šlo o použití...

 • Víte, jak vyzrát na Google Merchant Center?

  Pozor na porušování zásad

  Nejčastějším problémem při používání služby Google Merchant Center bývá porušování zásad...

 • Zkušenosti s maďarskými zbožovými srovnávači

  Tipy a rady pro praxi

  O svých poznatcích s maďarským zbožovým srovnávačem Árukeresö jsem už tady na blogu psal, a tak jsem se začal rozhlížet po dalších alternativách k tomuto nástroji. Při bližším zkoumání jsem zjistil, že jsou na maďarském online poli k dispozici i srovnávače Ólcsobbat nebo Árgép. Zjišťoval jsem, jaké mají podmínky a co obnáší implementace e-shopu klienta na tyto „Maďary“.

 • Co mě nejčastěji zajímá při práci s klienty?

  Tipy, jak nejlépe využít XML feedy

  Často se při práci pro klienty setkávám s různými nešvary. Nemyslím to nijak ve zlém, vím, že jsou vytíženi, ale na určité věci se při správě kampaní potřebuji spolehnout. Abych mohl dělat svou práci co nejlépe, jsou pro mě důležité z pohledu správy PPC a zbožových srovnávačů tyto uvedené oblasti ...

 • Školní rok zaplavil online svět vlnou novinek

  Pestrá nálož od Seznamu i Googlu

  Se zářím se doslova roztrhl pytel novinek na poli online marketingu. Nebudu chodit kolem horké kaše a pojďme se na ně rovnou podívat!

 • Zajímá vás maďarský srovnávač Arukereso?

  Buďte dobře připraveni

  Arukereso je celkem známý maďarský vyhledávač a spolu s Olcsóbbatem patří k nejrozšířenějším a nejpoužívanějším zbožovým srovnávačům v této zemi. Tímto článkem bych se s vámi rád podělil o svoje zkušenosti s prvním zmíněným nástrojem.

 • Odebírej články pomocí RSS kanálu

  Zůstanete v obraze a ušetříte čas

  Věděli jste, že tady na blogu můžete odebírat články, aniž byste byli přihlášeni k odběru newsletteru nebo dali „to se mi líbí“ na sociálních sítích MarkMedia? Hned vám vše vysvětlím, uvidíte, jak je to jednoduché.

 • Jak přesunout váš současný e-shop na řešení Shoptet?

  Jednoduše pomocí XML feedu

  Jsem velice rád, že řada mých klientů i známých již pochopila, že pronájmové licence nejsou na škodu, ale naopak jde o praktické řešení. Mohou tak mít svůj e-shop pohodlně a navíc se nemusí starat o novinky v rámci funkcionalit nebo další zákoutí online marketingu. A právě tématu, jak přejít se svým stávajícím e-shopem k Shoptetu, se budu věnovat v tomto článku.

 • Nejčastější problémy s XML feedem pro Google Nákupy

  Nebojte se práce s pravidly

  Z hlediska PPC kampaní v Google Ads jsou pro mě a mé klienty nejzajímavější kampaně přes Google Nákupy. Abyste mohli začít inzerovat v tomto marketingovém kanále, je zapotřebí mít správný XML feed. A právě nesplnění této podmínky bývá při mé práci jeden z nepříjemných a častých problémů – v takovém případě na první dobrou kampaň zkrátka nespustím.

 • Komu jsem pomáhal v roce 2018 s onlinem?

  Spolupracoval jsem s mnoha zajímavými klienty

  V tomto článku bych vám rád přiblížil, čemu se věnuji. Jak už někteří ví, mojí hlavní činností je práce pro brněnský slevový portál, ale specializuji se také na začínající podnikatele a e-shopy, které fungují na Shoptetu.

 • Zajímavá PPC doporučení pro Google Ads

  Náramně se hodí při správě kampaní

  V Google Ads se stále něco děje a zahrnovat do své práce aktuální PPC novinky občas dá pořádně zabrat. Sepsal jsem tedy pro vás několik důležitých bodů, které doporučuji nastavit či zkontrolovat u vašich kampaní.

 • Jak jsem začal používat PPC Bee…

  … a co mi to dalo

  O PPC Bee jsem už článek na blog sepsal. Tentokrát jsem se rozhodl, že vám jej přiblížím v praxi. Jak už jsem naznačil, PPC Bee je skvělým pomocníkem každého PPCčkáře. Když je používám, zaměřuji se na takové klienty, u kterých je tvorba inzerce velmi zdlouhavá, a tak chci tento nástroj využívat zejména ke zvýšení efektivity své práce.

 • PPC Bee – užitečný nástroj pro online marketéry

  Skvělá náhrada za ppcHIT od Seznamu

  Tento článek chci věnovat nástroji PPC Bee, který pravděpodobně využijete, pokud jste dříve pracovali s ppcHITem od Seznam.cz. Na úvod chci také říci, že níže uvedený text nebude žádný manuál ani podrobný výčet všech jeho funkcí, protože mi chybí více zkušeností. A je mi taky trochu líto, že jej v tuto chvíli prakticky nevyužívám u žádného klienta.

 • Jak pracovat s XML feedy?

  Jednoduše, hlavní je správná struktura dat

  Práce s XML feedy je jedna z nejzajímavějších aktivit pro správce online kampaní, e-shopaře a analytiky. A co že je to ten XML feed? Jedná se datový soubor, který slouží k exportu zboží. Když tedy znáte takový soubor vašeho partnera, konkurenta nebo dodavatele, můžete tak jednoduše načítat jeho aktuální data a dále s nimi nakládat, a to na několika úrovních, viz příklady níže.

 • Jak nejlépe nastavit Zboží.cz?

  Využijte zbožové srovnávače ve svůj prospěch

  Hledáte způsob, jak inzerovat produkty na svém e-shopu? Jednou ze základních možností je reklama na tzv. zbožácích neboli zbožových srovnávačích. U nás se jedná zejména o známá jména jako Heureka a Zboží.cz, které vám mohu z vlastní zkušenosti doporučit.

 • Jsem Mergado specialista!

  Zase o krok dál ve světě e-shopů

  Jsem nadšený, a tak bych vás rád informoval, že jsem získal certifkát specialisty Mergado. Kdo tento nástroj nezná, tak ani neví, o co přichází. Je to totiž skvělý pomocník nejen při řešení problémů s XML feedy, ale také urychluje práci při zavádění inzerce zejména na Zboží.cz, Heureka a Google Nákupy.

 • Audity XML feedů pro zbožové srovnávače

  Mějte svoje data pod kontrolou

  Heureka, Zboží.cz a Google Nákupy jsou u nás nejpoužívanějšími a taky nejoblíbenějšími cenovými srovnávači. Vypadají jako katalog a v principu fungují úplně stejně jako klasický vyhledávač. Nabízí však některé významné funkce, kvůli kterým jsou tak populární, např. historický vývoj cen, filtrování zboží dle různých parametrů nebo recenze uživatelů.

 • Školení od Shoptet specialisty

  Zvládněte ✅ správu e-shopu levou zadní

  E-shopovým řešením od Shoptetu jsem už několik článků věnoval. Tentokrát bych vám rád přiblížil, co vás čeká, pokud se přihlásíte ke mně na školení. Vzhledem k tomu, že Shoptet využívá jako svoji platformu mnoho mých klientů, tak se nezdráhám říci, že tento systém znám opravdu od A do Z. A proto jsem se rozhodl, že nabídnu školení všem, nejen tedy svým klientům, ale i ostatním, kteří hledají pomocnou ruku a průvodce celým systémem.

 • Jak založit první e-shop a nezbláznit se

  Tipy pro start v internetovém podnikání

  Pravidelně se setkávám s klienty, kteří zakládají svůj první e-shop. Jedná se zejména o začínající podnikatele, kteří jsou v e-commerce oblasti nováčci nebo mají jen drobné zkušenosti, třeba ze svého předchozího zaměstnání.

 • Jak jsem se školil v Mergadu

  A zase se o kus dál pracovně posunul

  Na konci června jsem absolvoval dlouho očekávané školení od Michala Janíka ve společnosti Mergado. Šel jsem se vzdělávat zejména proto, protože spolupráce s programátory byla na některých projektech zbytečně zdlouhavá a ve finále neefektivní. Přitom často potřebuji mít vyřešeno zadání do čtyřiadvaceti hodin, proto jsem hledal možnosti, jak se s tím poprat.  

 • Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

  Vyzkoušejte jeho funkce a klient bude jásat

  V poslední době jsem se začal seznamovat s programem pro analýzu dat. Přišlo mi praktické, dovzdělat se i v této oblasti, protože stejně denně sedím v číslech a řeším, jak nejlépe vyhodnotit kampaně pro klienty.

 • XML feed pomocí Mergado

  Mergado - navyšování tržby e-shopu při rozumných nákladech.

  Mergado je skvělý pomocník pro práci s XML feedy. Mergado zjednodušuje systém nepřehlednosti XML feedů a z jednoho feedu dokáže exportovat hned několik dalších feedů podle přesně zadaných parametrů. Ve skutečnosti tak můžete mít jeden exportní feed a v Mergado účtu potom vytvořené samostatné feedy pro Heureku, Zboží.cz a další srovnávače.

 • Profil zadavatele jako nástroj pro veřejné zakázky

  Profil zadavatele můžete provozovat i vy přímo na vlastních stránkách.

  Profil zadavatele je nástroj pro veřejné zakázky, který musí dle platného zákona využívat státní instituce u zakázek nad 500.000 Kč. Od dubna roku 2012 je navíc zákonem dáno rozšíření uveřejnění formou strukturovaných dat XML včetně zadávací a technické dokumentace. Podle zákona č. 137/2006 Sb. musí tedy každá státní instituce mít zřízený profil zadavatele, což je adresa, která je dále uvedena ve Věstníku veřejných zakázek.

 • Zboží.cz se představí v novém kabátu

  Co to přesně Zboží.cz je a jak na něj dostat své výrobky

  Zboží.cz je srovnávací portál produktů českých e-shopů. Tento portál patří do rodiny vyhledávače Seznam.cz. V tomto článku bych vám rád přiblížil, jak Zboží.cz funguje a co se chystá nového. Zboží.cz srovnává produkty podle několika faktorů. Samotným prvkem je samozřejmě vyhledávací pole, do kterého lze vypsat hledaný výraz.

 • Proč se vyplatí zařadit se do srovnávače Heureka

  Heureka je nejpoužívanější srovnávač českých uživatelů

  Heureka je nejpoužívanější srovnávač českých uživatelů. Heureka nabízí klasické srovnávání. Na rozdíl od ostatních srovnávačů si zboží na Heurece můžete i přímo zakoupit.

 • Google Nákupy pro podporu Google Adwords

  XML feed pro Google Nákupy

  Využíváte Google AdWords? Pokud ano, tento článek je určený právě pro vás. Rád bych vám ukázal, jak je možné zdokonalit vaše reklamy na Google. Doplňkem jsou Google Nákupy, které jsou vhodné zejména pro váš e-shop.

 • Jak na XML feed pro zónu značek Aukro

  Jak na XML feed pro zónu značek Aukro

  Pro majitele e-shopů jsem nachystal krátké povídání o tom, jak vylepšit prodeje pomocí dalšího marketingového nástroje jménem Aukro značky. Zóna značek je sekce na Aukru, kde najdete jen značkové zboží, tedy nejedná se aukční ani bazarové zboží. Najdete zde značky jako jsou například Hamé, inSPORTline, Puma nebo Tescoma.