Přehled výsledku vyhledávání (29) na spojení:

"google ads"

 • CSS programy pro produktové kampaně Google?

  Rozhodně doporučuji!

  Novinek v online marketingu není nikdy dost, a proto vám chci přiblížit CSS programy v reklamním systému Google Ads, se kterými se roztrhl pytel. A o co přesně jde?

 • Druhy kampaní a jejich měření

  Další prvek vaší marketingové strategie

  V předchozích článcích jsem se zaměřil na oblast tvorby kreativy a práce s publikem, určitě ale stojí za to také přiblížit, jak reklamu využívat pro svůj záměr a jak ji vyhodnocovat.

 • Nezapomínejte na publikum

  Je to důležitá součást marketingové strategie

  O tom, že práce s publikem je skutečně důležitá, ať už máte na starosti jakýkoli projekt, není pochyb. Abyste dosáhli úspěšné reklamy, musíte mít přehled nejen o příjemcích vašeho obsahu, ale i o komunikaci a dalších aspektech. A proto vám v tomto článku přiblížím doporučené postupy pro práci s publikem.

 • Pojďte se seznámit s video formáty!

  Letní škola reklamy je tady

  Už v článku o letních marketingových tipech jsem psal, že videa jsou trendy. A právě s nadcházejícími letními měsíci jsem se rozhodl, že pro vás připravím několik textů na téma video kampaní. Tyto články sledujte v nové kategorii Letní škola reklamy.

 • Příprava kampaně s letní tématikou

  Horké tipy, jak využít období prázdnin a dovolených

  S blížícím se červencem přichází opět nejvyšší čas shrnout pár nápadů, co můžete během období letních dovolených...

 • Znáte simulátor nabídek?

  Další pomocná ruka v oblasti PPC

  Simulátor nabídek najdete v Google Ads a považuji jej za perfektní nástroj, jak získat povědomí o tom, co může udělat s vaším inzerátem zvýšení cenové nabídky za kliknutí, tedy s výsledky kliknutí i rozpočtem. 

 • Ohlédnutí za Shoptet webinářem

  Úspěšnost kampaní a další zajímavá témata

  V tomto článku jsem pro vás sepsal pár zajímavých poznatků z květnového webináře,...

 • Čas převést byznys do online prostředí

  Nebojte se nových cest, které se vyplatí

  Kamenné prodejny, které byly nuceny svoje podnikání pozastavit kvůli nouzovému stavu,...

 • Recenze na e-shopové řešení Webczech

  Poctivý průměr, který neurazí

  Abych jen nekroužil kolem aktuálního tématu COVID-19, mám tu pro rozptýlení recenzi na Webczech, další z nabídky e-shopových systémů. Ty testuji velmi rád a dělám to v podstatě neplánovaně, protože s každým novým zákazníkem mám příležitost otestovat si také něco nového, ať už jde o nějaký zajímavý nástroj nebo e-shopové řešení, jiné než známý Shoptet, Opencart nebo Prestashop.

 • Jarní novinky z online marketingu

  Nasajte čerstvé informace a inspiraci

  Čas běží tryskem. Vánoce jsou ty tam a ne příliš silná zima urychlila vyhlížení jara, proto jsem se rozhodl sepsat pár aktualit z oblasti online marketingu.

 • Jak vyhodnocovat cíle, události a konverze?

  Tipy pro pohodlnější analýzu dat

  Vyhodnocování cílů, událostí a konverzí je pro mě jednou z největších výzev, protože se jedná „čísla“ a následnou práci s nimi. U těchto analytických aktivit je potřeba se nejdříve přesvědčit, že nám data měří potřebné nástroje správně. Uvědomte si také, že někdy volba cílů, událostí a konverzí závisí na možnostech webové prezentace, potřebách klientů a zkušenostech online marketéra.

 • HTML5 formáty brzy také v Skliku!

  Novinky ze světa vizuální reklamy

  O HTML 5 bannerech jsem zde na blogu psal již v roce 2015. V té době ještě doznívala sláva aplikace Flash od Adobe a pomalu od ní začaly upouštět všechny prohlížeče. Formáty HTML 5 jsou u mě ale dlouhodobě v hledáčku, protože umožňují rozpohybovat jakýkoliv objekt v banneru, a to se v online reklamě rozhodně vyplatí. 

 • Když kampaně neprodávají, ale jen inspirují

  Zaměřte se na fungování reklam v rámci různých kanálů

  Na začátku nového roku jsem se rozhodl zabrousit do témat, o kterých jsem chtěl psát ještě loni, ale už na ně nezbyl čas. Jedna oblast, která mi totiž vrtá hlavou, je reklama, která inspiruje, ale neprodává. A jak to přesně myslím? To se dozvíte na následujících řádcích.

 • Jak (ne)inzerovat na Facebooku

  Přemýšlejte, nastudujte a pak propagujte

  O Facebooku tady na blogu moc nepíšu, a to z jednoho prostého důvodu, protože správu facebookových kampaní dělám pro klienty jen občas. Jsem totiž klasický PPCčkář a zaměřuji se hlavně na systémy Sklik a Google Ads.

 • Školní rok zaplavil online svět vlnou novinek

  Pestrá nálož od Seznamu i Googlu

  Se zářím se doslova roztrhl pytel novinek na poli online marketingu. Nebudu chodit kolem horké kaše a pojďme se na ně rovnou podívat!

 • Zkušenosti s Rocketoo

  Přišel jsem, vyzkoušel jsem, zhodnotil jsem

  Když při své práci nastavuji různé PPC systémy či zbožové srovnávače, potřebuji se na e-shopový administrační systém spolehnout. To je prostě je základ. Proto mě nemile překvapilo pronájmové řešení od Rocketoo.

 • Canva – šikovný onlinový pomocník

  Sám sobě grafikem

  Nemáte po ruce grafika nebo vás sužuje omezený marketingový rozpočet, ale přesto chcete udržet krok s trendy a mít kvalitní, kreativní bannery nebo příspěvky na sociální sítě? Existuje nástroj, na který mě nedávno upozornil jeden z mých zákazníků – Canva.

 • Krabičková dieta Liniebox v novém hávu

  Moderní svěží web i aplikace

  Určitě jste někdy potřebovali zhubnout, a hledali tak vhodný dietní program pro uskutečnění vašeho záměru. Jeden takový jsme realizovali a můžeme jej určitě doporučit. Liniebox je služba krabičkové diety s rozvozem po Praze, Brně a okolí.

 • Seznámení s Google Analytics pro začátečníky

  Ideální pro začátečníky v online marketingu

  Založili jste si své první webové stránky nebo e-shop a potřebujete pomoc s nastavením důležitých parametrů v Google Analytics? Potom jste tady správně a toto školení je určené právě vám. Vyhodnocování v Google Analytics je vhodné využívat zejména tam, kde už vám nestačí klasické statistiky, které vám nabízí váš aktuální administrační systém.

 • Nejčastější problémy s XML feedem pro Google Nákupy

  Nebojte se práce s pravidly

  Z hlediska PPC kampaní v Google Ads jsou pro mě a mé klienty nejzajímavější kampaně přes Google Nákupy. Abyste mohli začít inzerovat v tomto marketingovém kanále, je zapotřebí mít správný XML feed. A právě nesplnění této podmínky bývá při mé práci jeden z nepříjemných a častých problémů – v takovém případě na první dobrou kampaň zkrátka nespustím.

 • Komu jsem pomáhal v roce 2018 s onlinem?

  Spolupracoval jsem s mnoha zajímavými klienty

  V tomto článku bych vám rád přiblížil, čemu se věnuji. Jak už někteří ví, mojí hlavní činností je práce pro brněnský slevový portál, ale specializuji se také na začínající podnikatele a e-shopy, které fungují na Shoptetu.

 • Jsem Google Partner!

  Získal jsem důležitý certifikát pro PPC specialisty

  Rád bych vás informoval, že moje online agentura MarkMedia splnila všechny podmínky a byla zařazena do programu Google Partners. To je pro mě důležitá zpráva a také velký pracovní milník, protože jsem na členství netrpělivě čekal.

 • Dashboardy v Google Data Studio

  Významná pomoc při reportování klientům

  Znáte Google Data Studio? Pokud ne, nevadí, rád vám jej představím. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o online marketingový nástroj z dílny Google, který se zabývá analytikou a zpracováním dat. Řadí se mezi aplikace typu Power BI, o kterém jsem již na blogu psal zde. Na rozdíl od něj však nepatří mezi tzv. business intelligence (BI) nástroje, které nabízí historické, současné a prediktivní zobrazení dat. V rozhraní Google Data Studio jste schopni řešit jen analýzu a vyhodnocování dat.

 • Když se PPC reklamám nedaří…

  Nebojte se a experimentujte!

  V rámci jednoho projektu jsem se nedávno zabýval PPC účtem, u kterého nevycházel podíl nákladů na obratu (PNO). Nabízela by se jednoduchá situace, a to PPC účet vypnout a náklady na reklamu směrovat jinam. To se mi ale nelíbilo, protože jsem nechtěl vypínat celý kanál Google Ads. Tak jsem na to šel od lesa :)

 • Zajímavá PPC doporučení pro Google Ads

  Náramně se hodí při správě kampaní

  V Google Ads se stále něco děje a zahrnovat do své práce aktuální PPC novinky občas dá pořádně zabrat. Sepsal jsem tedy pro vás několik důležitých bodů, které doporučuji nastavit či zkontrolovat u vašich kampaní.

 • Jak jsem začal používat PPC Bee…

  … a co mi to dalo

  O PPC Bee jsem už článek na blog sepsal. Tentokrát jsem se rozhodl, že vám jej přiblížím v praxi. Jak už jsem naznačil, PPC Bee je skvělým pomocníkem každého PPCčkáře. Když je používám, zaměřuji se na takové klienty, u kterých je tvorba inzerce velmi zdlouhavá, a tak chci tento nástroj využívat zejména ke zvýšení efektivity své práce.

 • Google AdWords nově jako Google Ads

  Nový kabát, více funkcí

  Nestává se moc často, že by se známá a tolik využívaná služba změnila, ale věřte nebo ne, z Google AdWords je nyní Google Ads. Doba, kdy se AdWords vysloveně orientoval na textovou reklamu, je pryč. Taky aby ne, vznikl už v roce 2000 a od té doby prošel takovým vývojem, že původní název AdWords přestal být relevantní.

 • Automatická pravidla v Google Ads

  Ulehčí vám správu kampaní

  Každý PPC specialista se snaží zorganizovat svoji práci tak, aby při řízení kampaní věnoval prioritně svůj čas důležitým oblastem. A pro optimalizaci práce dobře slouží funkce automatická pravidla Google Ads (existují ale však i další nástroje jako je Sklik apod.).

 • Pronikněte do tajů PPC kampaní

  Online kurz pro nováčky ve světě online marketingu

  Jste marketingový začátečník a chcete umět PPC? Nebo se snažíte rozjet svůj e-shop, ale nevíte jak dostat lidi do svého obchodu a přimět je k nákupu? Přihlaste se ke mně na školení o internetové reklamě.